ZSP Jodłownik

Galerie zdjęć
Zajęcia w Laboratorium Przyszłości - listopad 2022
           Nasza szkoła skorzystała z programu "Laboratorium Przyszłości". Dzięki temu projektowi mamy pięknie wyposażona pracownię, w której odbywają się różne lekcje. W listopadzie pracownię odwiedziły klasy II, klasa V na lekcji języka polskiego i klasa VII na języku niemieckim. Dodatkowo, odbyły się także zajęcia indywidualne z matematyki i języka angielskiego.
           Uczniowie klasy II w Laboratorium Przyszłości w ramach lekcji z doradztwa zawodowego poznali zawód programisty. Każdy uczeń miał okazję zaprogramować robota, wyznaczyć mu trasę. Roboty zmieniały kolory oraz wydawały dźwięki. Nauka programowania połączona z zabawa bardzo spodobała się uczniom.
          Uczniowie klasy V na lekcji języka polskiego realizowali temat o ludziach związanych z produkcją filmów. W trakcie zajęć dzieci poznawały tajniki pracy filmowców, a także miały okazję wcielić się w rolę operatora kamery, nagrywając krótkie filmiki. Uczniowie klasy VII na lekcji języka niemieckiego ćwiczyli dialogi z wykorzystaniem narzędzi zapisu głosu. Tworzyli także obiekty w mieście jako ilustracje do słownictwa w języku niemieckim. Podczas zajęć indywidualnych z matematyki uczennica Klaudia Kruczek układała trójkąty i czworokąty, mierzyła długość ich boków i wysokość. Na lekcjach języka angielskiego utrwalała słownictwo związane ze spędzaniem czasu wolnego oraz uczyła się wykorzystywać klocki Lego Spike do organizowania sobie zajęć w wolnym czasie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - aby otworzyć galerię, kliknij na zdjęcie.

Informacje dodatkowe