ZSP Jodłownik

Galerie zdjęć
Zajęcia w Laboratorium Przyszłości - luty 2023
           Nasza szkoła skorzystała z programu "Laboratorium Przyszłości". Dzięki temu projektowi mamy pięknie wyposażona pracownię, w której odbywają się różne lekcje.
           Na zajęciach w "Laboratorium..." w lutym 2023 pojawiły się dzieci z przedszkola. Tematem przewodnim zajęć były "Zakupy ", natomiast głównym celem przedszkolaków było utrwalenie informacji jak zaprogramować robota Photon i zaplanować trasę ,aby dotrzeć do wyznaczonych sklepów, by następnie dotrzeć do kasy. Drugim realizowanym tematem było "Miasteczko zawodów". Głównym celem przedszkolaków było zaprogramowanie i wyznaczenie trasy pomiędzy wybranymi kartami z zawodami.
           Na zajęciach w świetlicy uczniowie kl. 1. wykorzystywali klocki Lego do budowy modeli różnych urządzeń pomagających człowiekowi w codziennych pracach. Najciekawsze prace należały do ucznia Mikołaja Lacha. Zbudował on kilka maszyn prostych.
          Uczniowie klasy 4. podczas lekcji matematyki dotyczącej skali oglądają przy pomocy mikroskopu obiekty w 10-krotnym powiększeniu, klasa 5. na zajęciach z kółka matematycznego rozwijają kreatywność i umiejętność pracy w grupie.
         Na lekcjach technik w lutym uczniowie klasy 4. wykorzystując zestaw Lego education konstruowali pojazdy z wbudowanymi silnikami wprawiającymi je w ruch. Uczniowie klasy 6. wykonywali rysunki techniczne - rzuty prostokątne, wykorzystując papier milimetrowy zakupiony w ramach projektu.
          Zestaw klocków Lego do budowania modeli i programowania poznali uczniowie kl.8. na lekcji fizyki. Budowali zaprojektowane przez siebie modele różnych przedmiotów, postaci. Najciekawszym okazał się "Robot" zbudowany przez Dawida Sutora, Mikołaja Piotrowicza, Wojtka Kaperę i Dawida Jana Sutora. Robot poruszając się wykonywał kilka podstawowych czynności.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - aby otworzyć galerię, kliknij na zdjęcie.

Informacje dodatkowe