ZSP Jodłownik

Galerie zdjęć
Zajęcia w Laboratorium Przyszłości - styczeń 2023
           Nasza szkoła skorzystała z programu "Laboratorium Przyszłości". Dzięki temu projektowi mamy pięknie wyposażona pracownię, w której odbywają się różne lekcje. W styczniu 2023 pracownię odwiedziły klasy II, V, VII oraz uczniowie na zajęciach specjalistycznych.
           Na zajęciach świetlicowych w miesiącach od listopada 2022 do stycznia 2023 wykorzystywane były pomoce pozyskane w ramach Laboratorium Przyszłości z działu ,, Pracownia robótek ręcznych" . Uczniowie poznali 12 rodzajów ściegów  haftowania, ćwicząc umiejętności na kanwie i lnie białym i kolorowym. Wykorzystali kolorowe nici, 12 kolorów kordonka, 12 kolorów muliny, zestaw igieł do haftowania , nożyczki uniwersalne oraz plansze ,, Rodzaje ściegów". Na zajęciach korekcyjno- kompensacyjnych uczniowie ćwicząc motorykę małą i sprawność manualną mieli możliwość pracować na materiale pozyskanym dzięki Laboratorium Przyszłości. Uczniowie na wzorze kanwy wyszywali wybrany przez siebie wzór. Poznali w jaki sposób powstaje haft krzyżykowy oraz hal łączyć wszystko w całość.
Klasa II w styczniu  wzięła udział w zajęciach technicznych. Uczniowie mieli możliwość rozwijania zainteresowań pracami ręcznymi, doskonalenia uzdolnień manualnych, kształtowania zmysłu plastycznego, twórczego  i kreatywności, odkrywanie radości tworzenia piękna. Uczniowie ubierali głównego bohatera lektury " Cukierku Ty łobuzie" w sweterek. Każdy kot był niepowtarzalny i wyjątkowy. W związku z realizowanym tematem związanym z teatrem uczniowie zrobili własne lalki teatralne. Wykorzystali do tego włóczki , które znajdują się w pracowni technicznej. Wielką radość sprawiło uczniom wykonanie wyjątkowej laleczki teatralnej, to była świetna zabawa. Laleczki po nałożeniu na palec stały się aktorami w dziecięcym teatrzyku.
Na zajęciach świetlicowych w miesiącach od listopada 2022 do stycznia 2023 wykorzystywane były pomoce pozyskane w ramach Laboratorium Przyszłości z działu ,, Pracownia robótek ręcznych" . Uczniowie poznali 12 rodzajów ściegów  haftowania, ćwicząc umiejętności na kanwie i lnie białym i kolorowym. Wykorzystali kolorowe nici, 12 kolorów kordonka, 12 kolorów muliny, zestaw igieł do haftowania , nożyczki uniwersalne orNa zajęciach techniki klasa V, utrwalając wiadomości o drewnie, miała możliwość wykorzystać wiadomości w praktyce. Zadanie polegało na obróbce drewna wybranymi przez uczniów narzędziami. Uczniowie pracowali z użyciem dłuta, struga, młotka oraz wkrętarki. Uczniowie klasy VII w Laboratorium Przyszłości w ramach lekcji zajęć plastyki przygotowali pracę "Pająk" inspirowaną sztuką ludową.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - aby otworzyć galerię, kliknij na zdjęcie.

Informacje dodatkowe