ZSP Jodłownik

Galerie zdjęć
Wycieczka uczniów klasy VII do Katowic i Chorzowa
     5. oraz 6. czerwca uczniowie klasy VII wyruszyli na dwudniową wycieczkę autokarową. Celem wyprawy były położone na Górnym Śląsku Katowice, Chorzów oraz Zabrze.
     Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od najbardziej chyba charakterystycznego obiektu tego miasta, jakim jest słynny Spodek, czyli hala widowiskowo-sportowa, W miejscu tym organizowane są zazwyczaj mecze siatkówki, koszykówki, hokeja na lodzie, koncerty muzyczne czy liczne imprezy.
Następnie udaliśmy się pod pomnik Powstańców Śląskich, który znajduje się w sąsiedztwie Spodka i w pobliżu gmachu Muzeum Śląskiego. Uważany jest za symbol miasta - jednocześnie należy mu się pierwszeństwo pod względem wielkości i wagi. Monument upamiętnia trzy powstania zbrojne Polaków przeciwko władzom niemieckim Górnego Śląska.
     Kolejnym punktem naszej wyprawy był Stadion Śląski zlokalizowany na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie, wybudowany w latach 2009-2017. Następnie przechadzaliśmy się pięknymi alejkami parku, który zajmuje powierzchnię 535 ha i jest jednym z największych w Europie. Nazywany jest zielonymi płucami Górnego Śląska.
     Będąc w zagłębiu węgla kamiennego nie mogliśmy oczywiście pominąć kopalni. Kopalnia Guido jest drugą najgłębszą w Europie kopalnią węgla kamiennego, udostępnioną do zwiedzania dla turystów i jedyną, do której można zjechać oryginalną windą górniczą, czyli szolą. Aby przekonać się, jak wyglądała praca górnika, poznać historię górnictwa i jego współczesne oblicze, włożyliśmy  kaski i ruszyliśmy na dwugodzinne spotkanie z podziemną przygodą.
     Następnego dnia udaliśmy się do Planetarium Śląskiego. Powstało ono w 1955 roku jako pierwsza tego rodzaju placówka w Polsce, po modernizacji jest jednym z najnowocześniejszych parków nauki na świecie. Mogliśmy przeżyć trzęsienie Ziemi, stanąć tuż przy prawdziwej błyskawicy, czy odbyć symulowany lot w kosmos, a także wybrać się wirtualnie na różne planety.
     Po ogromnej dawce nowoczesnej wiedzy w pięknych okolicznościach przyrody przemieściliśmy się kolejką "Elką" w stronę parku rozrywki- "Legendia". Po szaleństwach na licznych atrakcjach, mocno zmęczeni, lecz bogatsi o nowe doświadczenia i przeżycia, wróciliśmy do Jodłownika w późnych godzinach popołudniowych. Pogoda nam dopisała. Wycieczka do Katowic niewątpliwie była bardzo udana, a wspomnienia z wyjazdu zostaną z nami na bardzo długo.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!!!

Informacje dodatkowe