ZSP Jodłownik

Galerie zdjęć
Zajęcia w Laboratorium Przyszłości - wrzesień 2022
           Nasza szkoła skorzystała z programu "Laboratorium Przyszłości". Dzięki temu projektowi mamy pięknie wyposażona pracownię, w której odbywają się różne lekcje. We wrześniu pracownię odwiedziły klasy II i III, klasa IV na lekcjach przyrody i techniki, klasy V i VI na lekcjach wychowawczych z doradztwa zawodowego oraz klasa VII na lekcji biologii.
           Klasa II wzięła udział w lekcji, której tematem było bezpieczeństwo na drodze. Uczniowie podzieleni na grupy samodzielnie wykonywali znaki drogowe z wykorzystaniem narzędzi dostępnych w pracowni. Majsterkowanie,  doświadczenie i tworzenie to wspaniała forma doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy.
          Klasa III wzięła udział w zajęciach z wyszywania ściegiem prostym. Uczniowie mieli możliwość rozwijania zainteresowań pracami ręcznymi, doskonalenie uzdolnień manualnych i ciekawości technicznej, kształtowania zmysłu plastycznego, twórczego  i kreatywności, odkrywanie radości tworzenia piękna.
          Uczniowie klasy IV na lekcji przyrody poznawali i wykorzystywali przyrządy dzięki którym, można obserwować przyrodę. Zajęcia odbyły się w terenie. Uczniowie wykorzystali : taśmy miernicze, lupy, aparaty fotograficzne oraz lornetkę. Na zajęciach techniki wykorzystano narzędzia potrzebne do obróbki papieru, w związku z tematem, który omawiany był na lekcji "Wszystko o papierze". Również na zajęciach dodatkowych uczniowie mają możliwość konstruowania pojazdów z klocków lego. Nie są to zwykle klocki, ponieważ niektóre elementy mają wbudowane akumulatory, które umożliwiają wprowadzenie w ruch zbudowanego pojazdu. Na lekcji geografii w klasie V uczono się wykonywania pomiarów i przeliczania wymiarów z wykorzystaniem skali oraz sporządzania planów.  Na lekcjach wychowawczych w klasach V i VI realizowano tematy z doradztwa zawodowego i orientacji zawodowej. Uczniowie klasy VII na lekcji biologii oglądali pod mikroskopem preparaty trwałe, rozpoznawali oraz  wykonywali rysunki tkanek zwierzęcych.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmu - aby otworzyć galerię, kliknij na zdjęcie.

Informacje dodatkowe